Hogyan kérjünk és hogyan ne? Passzold ide a könyvet és kopj le vagy: Elnézést! Megkaphatom a könyvét? Ebben a videóban mindkettőre találsz bőségesen példát. Az előző esetben a nyelvezet nem durva ugyan, de egyáltalán nem kifinomult, szlenggel és töltelékszavakkal “fűszerezett”. Javaslom viszont, hogy a kérések megfogalmazásánál ne a goromba (rude), hanem a barátságos (nice) módjára koncentrálj :)
Az élet tele van olyan helyzetekkel, amik csalódást okoznak. Ilyenkor jó egy barát, aki együtt tud velünk érezni és ezt ki is tudja fejezni.
Mit mondanál egy angol embernek A “Hmm”, “Aha”, “Értem” nem a legjobb, legempatikusabb válasz. Ebben a videóban találsz megfelelő kifejezéseket. Ne csak a szavakat gyakorold, hanem a hanghordozást, a tónust is…
A minap egy amerikai filmet néztem (Trouble with the curve), amiben pontosan ezt történt! Az egyébként jó film a végére tipikus klisé lett, amiből éppen az hiányzott, amire mindenki számított volna: egy normális bocsánatkérés. Ebből a videóból megtanulhatod: hogyan kérj bocsánatot és hogyan fogadj bocsánatkérést…
Sokan tartják azt, hogy míg a magyar nyelv nagyon színes a düh kifejezésében, addig az angol eléggé egysíkú. A valóság azonban épp az ellenkezője! Ebben a videóban egy jó nagy adag angol kifejezést ismerhetsz meg, amik tökéletesen alkalmasak csalódottságod és dühöd kifejezésére, ám ahhoz, hogy hiteles legyél, gyakorolnod kell ezeket: hogy ne csak a szó jöjjön ki a szádból, hanem a tónus is meglegyen.
Üdv! A honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében "sütiket" alkalmazunk.Rendben!